Aparat

Nouveau Contour Inteligent - pierwsze urządzenie na świecie wspomagane i kontrolowane przez komputer, a kolory Nouveau Contour są wyjątkowym i najnowocześniejszym systemem.
Nouveau Contour ma swoją główną siedzibę w Holandii a swoje produkty eksportuje do wielu krajów. W całej Europie, Stanach Zjednoczonych, Kanadzie i na dalekim wschodzie, tysiące lekarzy i techników kosmetycznych codziennie doświadcza zalet stosowania systemu Nouveau Contour dającego wyjątkowe wyniki.

aparat3 aparat4

APARAT Nouveau Contour Inteligent

Firma wyprodukowała aparat do mikropigmentacji, o nazwie INTELIGENT, który jako jedyny na świecie wykorzystuje podczas pracy mikroprocesor firmy Intel. Zastosowanie powyższego pentium komputerowego daje możliwość dostosowania charakteru pracy aparatu medycznego do obszaru i rodzaja skóry, a nie tylko ustawienie ilości nakłuć na sekundę dla pracy dermografu /końcówka pracująca w postaci pióra.

aparat1

 • Pierwszy i jedyny sterowany komputerowo aparat do wykonywania makijażu permanentnego na świecie.
 • Przeznaczony jest do kosmetycznych i medycznych zabiegów pigmentowania skóry twarzy, głowy i gruczołu piersiowego
 • Możliwość indywidualnego ustawienia programy dla brwi, oczu, ust oraz dla zabiegów medycznych.
 • Automatyczne ustawienie siły nakłuć odpowiednie do określonego obszaru pigmentowanego.
 • Maksymalna częstotliwość igły to 180 nakłuć na sekundę.
 • Częstotliwość nakłuć ostrza pozostaje zawsze jednakowa, bez względu na opór, jaki stawia skóra.
 • Maksymalna precyzja, dzięki której podrażnienie skóry zostaje ograniczone do absolutnego minimum.
 • Częstotliwość nakłuć ostrza można zwiększyć lub zmniejszyć według osobistych preferencji.
 • Wszystkie nakłucia ostrzy są jednakowej głębokości i cechują się jednakowym wzajemnym odstęp.
 • Optymalne wyniki pigmentacji w krótkim czasie przeznaczonym na zabieg.
 • Dzięki komputerowej precyzji nie ma prawie potrzeby wykonywania korekty po zabiegu podstawowym.
 • Ekran ciekłokrystaliczny z przyciskami dotykowymi dla prostej i higienicznej obsługi.
 • Aparaty są wyprodukowane według certyfikatu ISO 9001 oraz EN 13485 (Europejskie Normy Medyczne).

Aparat Intelligent posiada możliwość indywidualnego nastawiania programów dla brwi, oczu i ust oraz dla zabiegów medycznych. Wybór jednej z tych opcji automatycznie ustawia siłę nakłuć. Jest to ważne, gdyż struktura i tolerancja skóry jest inna dla każdego obszaru ciała.

W tradycyjnych urządzeniach częstotliwość ostrza spada przy przebijaniu skóry stawiającej większy opór. Przez różne (niestabilne) częstotliwości ostrza odległość między "punktami" barwnika będzie się zmieniać. Rezultatem tego będą nierówne linie oraz zła trwałość kolorów.

Bezpieczny Uchwyt

Nouveau Contour Intelligent posiada bezpieczny uchwyt, wyposażony jest w opatentowaną bezpieczną kasetkę na igłę. Moduł posiada wewnętrzną przeponę zabezpieczającą przedostawanie się barwnika i płynów z obszaru pigmentowanego do końcówki pracującej, a tym samym całkowicie eliminuje możliwość zakażenia podczas zabiegu. Jest to pierwsza na świecie maszyna do trwałego makijażu, która gwarantuje, że nie wystąpi żadna możliwość zakażenia!!!

Testy dowiodły, że ryzyko zanieczyszczenia przy tradycyjnych urządzeniach z powodu możliwości przypływu wstecznego płynów i cyrkulacji zanieczyszczonego powietrza wewnątrz uchwytu jest bardzo powszechna. Dla bezpieczeństwa tak techników jak i pacjentów, system Nouveau Contour pracuje przy diametralnie innych założeniach w kwestii bezpieczeństwa. Igła i osłona igły są zintegrowane w jedną jednorazowy moduł. Wewnętrzna membrana zatrzymuje płyn i zanieczyszczenia lotne przed dostaniem się do rękojeści, co jest z kolei całkowicie niezależne od jednorazowego modułu. System jest wolny od jakiejkolwiek możliwości zakażenia.

Najważniejszą i konieczną rzeczą jest utrzymywanie jednorazowych igieł w stanie sterylności. Każdy moduł jest pakowany oddzielnie w czystym pomieszczeniu i poddany sterylizacji za pomocą gazu EO zapobiegającemu przenoszeniu się chorób i zakażeń. Cały moduł zawierający igły może być następnie usunięty w bezpieczny sposób.

Kolejnym elementem mającym poprawić bezpieczeństwo jest system automatycznego chowania się igły przy odczepianiu modułu, co zapobiega przypadkowym skaleczeniom osoby wykonującej zabieg lub samego Klienta.

Grupy Igieł

Igly do mezoterapii
Moduły w tym systemie są specjalnie projektowane, aby zachowywać stałą wysoką jakość przez cały proces zabiegu. Nawet na końcu zabiegu, końcówka igły znajduje się dokładnie w pozycji, w której była na początku. Ten system gwarantuje jakość za każdym razem.

Do końcówki pracującej stosowane są sterylne, jednorazowe moduły z pojemnikiem na barwnik, w następujących konfiguracjach ostrzy: 1-liner,1-micro,3-liner, 3-power, 3-sloped, 5-round, 5-sharde, 5-power, 5-sloped, 7-power, 9-magnum, lift MESO.