Makijaż permanentny

Permanentny czy trwały?

makijaż permanentnyCzy zabieg powinien być nazywany makijażem permanentnym czy trwałym?
Spór często spotykany w literaturze fachowej nie jest w pełni uzasadniony, gdyż wg. Słownika Wyrazów Obcych i Trudnych Władysława Kopalińskiego słowo
 • permanentny - to taki, który trwa nieprzerwanie i ustawicznie,
 • trwały - to istniejący przez dłuższy czas lub nieulegającym szybkim zmianom.
Makijaż wykonany metodą NOUVEAU CONTOUR jest, zatem makijażem trwałym, ponieważ utrzymuje się średnio od 3 do 5 lat, a wprowadzony barwnik z czasem jaśnieje. Jednakże nazwa makijaż permanentny jest łatwiej rozpoznawalna przez osoby zainteresowane tego typu zabiegiem.

Makijaż permanentny

Jest alternatywą dla tradycyjnego makijażu jak również zabiegiem wymagającym dużej wiedzy teoretycznej i precyzji oraz zastosowania profesjonalnych aparatów medycznych, najwyższej jakości.
Tego typu makijaż pozwala wyeksponować delikatność i naturalność twarzy stawiając na pierwszym miejscu podkreślenie naturalnego piękna każdej kobiety. 

Zwykły makijaż poprawiany kilkakrotnie w ciągu dnia zabiera nam zbyt wiele cennego czasu. Natomiast makijaż permanentny umożliwia precyzyjne poprawienie kształtu brwi stwarzając wrażenie ich optycznego zagęszczenia, możemy także podkreślić oczy poprzez powiększenie objętości rzęs.
Pozwala również zaznaczyć kontur ust, optycznie je powiększyć, a co najważniejsze wzmocnić ich barwę dowolnym kolorem. Stają się one wówczas bardziej wyraziste i kobiece. Makijaż permanentny gwarantuje długoletni efekt upiększający, a jego podstawę stanowi podskórna implantacja pigmentu.
Kosmetycznym celem makijażu permanentnego jest spełnienie życzeń Klienta w taki sposób, aby wynik ostateczny podkreślał jego naturalną urodę lub korygował drobne niedoskonałości.
Makijaż permanentny powinien pozostawać w harmonii z naturalnymi rysami twarzy, wiec należy dokładnie dopasować barwę, odcień i intensywność pigmentu. Tuż po zabiegu pigment w skórze jest ciemniejszy, a po kilku dniach blednie o około 40-50%.

makijaż permanentnyMakijaż ten utrzymuje się na skórze około trzech lat. Wpływ na trwałość makijażu ma jednak wiele czynników, z których najistotniejszym jest układ odpornościowy. Trwałość makijażu zmniejszają również wszystkie czynniki, które przyspieszają proces odnowy komórkowej (np. częste wystawianie skóry na działanie promieni słonecznych). U Klientek w starszym wieku proces regeneracji komórek jest wolniejszy, dzięki temu makijaż utrzymuje się dłużej.
Makijaż permanentny wykonany naszymi metodami jest w najwyższym stopniu komfortowy, daje maksimum zadowolenia i najwspanialsze z możliwych efekty. Wykonany przez specjalistę, wyposażonego w zmysł estetyczny, na pewno pozwoli cieszyć się ładnym wyglądem w każdej sytuacji.

Podsumowując, makijaż permanentny jest rozwiązaniem:
 • Dla osób uczulonych na tradycyjne kosmetyki kolorowe
 • Dla wszystkich, którzy niechętnie się malują (również sportowców i ludzi odwiedzających saunę), a mimo to chcieliby wyglądać piękniej i bardziej wyraźnie
 • Dla kobiet, które mają mało czasu na makijaż
 • Dla kobiet noszących okulary i szkła kontaktowe, które poprzez fakt, że słabo widzą, mają problemy z wykonaniem makijażu
 • Dla osób z rzadkimi brwiami, małymi oczami, z bladymi ustami lub ustami o nieregularnym kształcie, rzadkimi rzęsami
 • Dla wszystkich, którzy chcieliby dokonać trwałej korekty swojej naturalnej urody
 • Dla osób pragnących skorygować niedoskonałości (blizny, rozstępy)

Zastosowania medyczne

Oprócz zastosowań ściśle upiększających makijaż permanentny jest często stosowany w świecie medycznym. Jednym z najważniejszych zastosowań jest pigmentacja czerwieni brodawki sutkowej. Dzięki zastosowaniu makijażu permanentnego można nanieść całkowicie nowe i naturalne zarysy brodawki po zabiegach rekonstrukcji gruczołu piersiowego lub innych zabiegach operacyjnych. Jednocześnie istniejącemu zarysowi można nadać bardziej intensywny kolor, dla wzmocnienia walorów estetycznych.
Makijaż permanentny pełni również rolę kamuflażu przy różnego rodzaju niedoskonałości urody. Często wykorzystywany jest jako narzędzie pomocnicze w medycynie przede wszystkim do tuszowania i kolorystyki:
 • widocznych blizn i odbarwień
 • nierównych, zdeformowanych (również częściowym paraliżem twarzy), zbyt wąskich lub pozbawionych pigmentu (wskutek przebytych opryszczek) ust
 • blizn (pooperacyjnych, po oparzeniach) kolorem skóry
 • rekonstrukcji łuku brwiowego (w przypadku jego częściowego lub całkowitego braku)
 • różnych schorzeń, w wyniku których doszło do utraty brwi i rzęs (wykonuję wtedy implantację barwnika w miejscu brwi oraz kreski na powiekach)
 • zmian skórnych po przebytych chorobach
 • zmian po chemioterapii
 • zmian po odtwórczych zabiegach plastycznych (korekcja brodawek)
Celem tych zabiegów jest podniesienie poziomu własnej wartości, pozwolenie sobie na bardziej aktywny tryb życia. Prawidłowo wykonany zabieg nie daje żadnych powikłań i jest całkowicie bezpieczny.

III Miejsce na Polskich Mistrzostwach Makijażu Permanentnego

Miło nam poinformować Państwa, iż Pani Ewa Brudny zajęła III Miejsce na Polskich Mistrzostwach Makijażu Permanentnego.