Wskazówki

Decyzja o wykonaniu makijażu musi być przemyślana. Makijaż trwały to wygoda. Nie trzeba codziennie malować brwi czy konturów ust. Zawsze wygląda się ładnie, bez wysiłku wkładanego w codzienny makijaż.
Makijaż trwały polecany jest także młodym osobom jeśli mają blade usta, niewyraźny kontur brwi, mało wyraziste brwi lub nie chcą i nie potrafią się malować na co dzień.

Przed zabiegiem

Żeby cieszyć się tego typu makijażem i uniknąć powikłań należy się do zabiegu odpowiednio przygotować. Szczególnie przed zabiegiem pigmentacji ust, aby uniknąć opryszczki należy 2-3 dni przed zabiegiem i po zabiegu (również w przypadku dopigmentowania!) przyjmować preparaty przeciw wirusowe polecone przez lekarza.
W dzień poprzedzający zabieg można wykonać lekki piling i nawilżenie. Nie należy zażywać leków przeciwbólowych oraz Aspiryny w dniu zabiegu.

Zabieg jest wykonywany w znieczuleniu miejscowym przy użyciu sterylnych jednorazowych modułów.

Po zabiegu

Podczas wykonywania zabiegu, może dojść do obrzęku i podrażnienia (zależy to od indywidualnych tendencji skóry ), objawy te szybko ustępują.

Następnego dnia po zabiegu, można pokazać się w pracy, pod warunkiem, że nie będzie nam przeszkadzać intensywne zabarwienie pigmentowanego miejsca.

W 4-5 dni po zabiegu zabarwienie makijażu blednie do 50% barwy wyjściowej, dlatego nie należy niepokoić się tym, że bezpośrednio po zabiegu barwa jest dość intensywna, nawet przy wykonaniu makijażu bardzo delikatnego.

Przez 4 dni po zabiegu skóra nie może być myta mydłem oraz traktowana kosmetykami innymi niż przez nas zalecone. Twarz należy przemywać samą wodą lub tonikiem i mleczkiem.
Przez 14 dni nie można korzystać z basenu, sauny i solarium. Unikać bezpośrednich promieni słonecznych a w razie konieczności stosować silne filtry UV.
Przez kilka dni po zabiegu (brwi ok. 7 dni, usta i oczy ok. 4 dni) naskórek delikatnie złuszcza się wraz z częścią barwnika (nawet do 50%). Jest to całkowicie naturalny proces i tak jest w każdym przypadku. Utrzymanie idealnego kształtu brwi po trwałej pigmentacji jest bardzo proste: usuwamy pincetą tylko włoski wyrastające poza obszar utrwalony pigmentem. Oczy oraz usta nie wymagają żadnych zabiegów.

W 3 tygodnie po zabiegu należy obowiązkowo przeprowadzić zabieg dopigmentowania (wliczony w cenę) mające na celu wzmocnienie i utrwalenie rezultatów.

Prawidłowo wykonany zabieg nie daje żadnych powikłań i jest całkowicie bezpieczny. Czasem u osób ze skłonnością do opryszczki a zamierzających poddać się pigmentacji
ust, może po zabiegu pojawić się opryszczka. Aby zminimalizować to ryzyko wskazane jest przyjmowanie leku przeciwwirusowego.