Niechirurgiczna likwidacja opadających powiek

likwidacja opadającej powiekiZJAWISKO PLAZMY WYKORZYSTANE W KOSMETYCE

Opadające powieki to już nie problem.
Dotychczas jedynym sposobem na pozbycie się problemu opadających powiek był zabieg chirurgiczny, który jest działaniem inwazyjnym. Nie każdy jednak chce poddać się tego typu zabiegowi, ponieważ wiąże się to z długim czasem rekonwalescencji i pozostającą po zabiegu blizną. Ogromną zaletą zabiegu plazmowego jest brak występowania tego typu komplikacji.
Dzięki wykorzystaniu zjawiska plazmy zabieg liftingu powiek jest praktycznie bezbolesny, bardzo skuteczny, bezpieczny i w krótkim czasie można wrócić do swojej codziennej aktywności.

Jak zjawisko plazmy wykorzystano w kosmetyce?

Badania z użyciem plazmy wykazały, że sprawdza się w takich zabiegach jak:
 • likwidowanie opadających powiek górnych i dolnych
 • zamykanie naczynek
 • usuwanie zmarszczek
 • usuwanie brodawek pochodzenia wirusowego
 • usuwanie zmian skórnych
 • likwidowanie blizn
 • likwidowanie rozstępów
 • poprawienie jędrności skóry

Wytworzona przez aparat bardzo precyzyjna wiązka plazmy, czyli zjawisko jonizacji gazów zawartych w powietrzu, powoduje powstanie niewielkiego łuku elektrycznego, który w kontrolowany sposób dokonuje koagulacji skóry w miejscu jego działania.
Działanie wiązką plazmy na skórę w przeciwieństwie do tradycyjnej koagulacji prądem stałym czy zmiennym, nie powoduje stanu zapalnego, jest prawie bezbolesne, hamuje krwawienie, nie wpływa negatywnie na otaczające tkanki.

Jak wygląda zabieg?

Zabieg jest bezbolesny, ale dla zwiększenia komfortu wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym (krem).
Procedura polega na wykonywaniu punkcików na powierzchni skóry przy pomocy wytworzonej plazmy bez uszkadzania warstwy podstawnej skóry właściwej oraz co najważniejsze bez powodowania uszkodzenia otaczających tkanek.

Po zabiegu

Po zabiegu na skórze pozostają niewielkie punkciki, które utrzymują się około tygodnia, może wystąpić niewielki obrzęk okolicy poddanej zabiegowi, ustępujący całkowicie po 7-15 dniach. Zabieg plazmowy nie pozostawia blizn.

W zależności od stanu skóry potrzebne jest od 2 do kilku zabiegów, uzależnione jest to również od intensywności przeprowadzonego zabiegu.

Co to jest zjawisko plazmy?

Plazma zimna to zjonizowany gaz tworzący się przy odpowiednio niskich temperaturach i gęstościach. W warunkach ziemskich, podczas wyładowań atmosferycznych, oraz w stworzonych do tego celu urządzeniach.
W zależności od przepływającego prądu w plazmie rozróżniamy trzy stany:
 • 1 - przy bardzo małym natężeniu „czarny prąd” bez emisji światła widzialnego
 • 2 - przy zwiększonym natężeniu plazma tworzy światło
 • 3 - gdy natężenie prądu przekracza pewną wartość graniczną, powstaje łuk elektryczny

W odróżnieniu od plazmy gorącej, jonizacja cząstek nie jest całkowita, układ ma energię na oderwanie od cząstek jedynie „wierzchnich” elektronów.